8 October 2021

Random Encounter Kayıt Sayfası

Random Encounter, Oyun Kulübü bünyesinde düzenlediğimiz masaüstü rol yapma oyunları etkinliğidir. Aşağıdaki listeden masa numaralarına tıklayarak o masada oynanacak oyun hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kayıt formuna gitmek için bu linke tıklayınız.

Table 1 (FULL)
GM: Eren Açıkyıldız
System: Feng Shui 2
Who Can Join: Everyone Including Beginners
Description: “Here we are at the final line, friends, we don’t know what the Orichalcum Dragons are planning, but it doesn’t bode well. If we don’t stop them today, we won’t get another chance so be ready, be sharp, and be brave. See you on the other side.”
Notes: 
Feng Shui is a high action martial arts system inspired by Jackie Chan, Bruce Lee and Wuxia media. If you want to play a system with bombastic combat and with characters known for their superhuman martial arts skills you’re more than welcome to join.
You can pick your character from a pre-made list at the table, or you can contact me (0530 377 47 60) and make a special request.
Player Count: 4
Players:
– 
Ahmet Sarıcı
Mustafa Yılmaz Bölücek
Ozan Barış Çiçek
Duru Cemre Köybaşı

Masa 2 (MASA DOLDU)
GM: Deniz Pembeçiçek
Sistem: Dread
Kimler Katılabilir: Yeni Başlayanlar Dahil Herkes 
Açıklama:
O ses de neydi? Bu kamp alanı kapanalı yaklaşık 20 yıl oluyor, ses görevli birinden gelmiş olamaz. Medeniyetten de kilometrelerce uzaktayız. Bir noktada izleniyormuş gibi hissettiğim için kendimle dalga geçmiştim hatta sırf bu yüzden. Sadece kafamda duyduklarım diye kendimi avutmak isterken beraber geldiğimiz herkesin de uyanık olduğunu görüyorum. Bu yaşananlar bir rüya değil. Dur, nasıl değil? Öyle olmalı! Rüya olup olmadığını anlamak için kendimi pinçikliyorum ve hissettiğim acı gerçekliği fark etmemle beraber tüm vücudumda hissettiğim kalp atışımın yanında bir hiç kalıyor.
Dışarıdaki sese kıyasla çadırdaki kimseden çıt çıkmıyor. İçerideki sessizliği bir fısıltı kırıyor. “Ayı falan herhalde.” Bizden ses geldiği gibi dışarıdaki ses kesiliyor. Sonra bir anda kulak patlatan bir motor sesi. Yoksa…
Ne olduğunu bile bilmeden hepimiz kendimizi çadırın dışında buluyoruz. Arabamız ortada yok. Biz neyle karşı karşıyayız? Eğlenmek için geldiğimiz bu orman mezarımız mı olmak üzere?
Notlar: Mutlu/umutlu bir son garantisi isteyenler için yanlış masa. Korku türünde bir sistem olduğu için kullanılan temalar rahatsız edici olabilir, kolay rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız başka masaları öneririm. Karakterleri masada yapacağız ama her karakterin kendine özel cevaplaması gereken sorular olduğu için ne oynamak istediğinizi oyundan 2-3 gün önce az çok kafanızda belirleyin.
Oyuncu Sayısı: 5-6
Oyuncular:
– Emirhan Ergün
– Miray Ebrar Işık
– Rabia Arol
– Rabia Demir
– Azra Dirim
– Barış Koray

Masa 3 (MASA DOLDU)
GM: Yusuf Vural
Sistem: Blades in the Dark
Kimler Katılabilir: Yeni Başlayanlar Dahil Herkes
Açıklama:
Vatan zalim bir kızıl sultanın idaresi altındayken buna karşı duran tüm vatanperverlere selam olsun. Bu vatan uğruna yaptığınız fedakarlıklar unutulmayacak ve bundan 100 yıl sonra münevver ve müreffeh bir vatanı olacak milletimizin tarih kitaplarında birer kahraman olarak anılacaksınız. Yolunuz zorlu, mücadeleniz çetin olacak. Karşınıza dost görünen hainler çıkacak. Çırağan olayından sonra paranoyası azan Abdülhamid’in hafiye köpekleri her adımınızı izleyecek. Lakin yılmaz azminizle muzaffer sizler olacaksınız. Taif’te sürgünde olmasam bu davanızda sizinle omuz omuza çarpışmayı dilerdim. Lakin buradan verebileceğim tüm desteği vereceğim. Sırtınızı duvardan başkasına vermeyin.
Kahrolsun İstibdad;
Mithat Paşa, Taif 28 Mayıs 1880
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ahmet Mete Kula
– Enes Çengel
– Ahmet Tunay Çelik
– Semih Korkmaz

Masa 4 (MASA DOLDU)
GM: İlya Küçükerciyes
Sistem: Alice is Missing
Kimler Katılabilir: Yeni Başlayanlar Dahil Herkes
Açıklama:
Alice is Missing, Kuzey Kaliforniya’nın sakin kasabası Silent Falls’ta lise öğrencisi olan Alice Briarwood’un kayboluşunu konu alan sessiz bir rol yapma oyunudur. Oyun sırasında oyuncular, Alice’e ne olduğuna dair ipuçlarını ortaya çıkarırken birbirlerine kısa mesaj göndermek için telefonlarını kullanırlar.
Oyun iki ila üç saatlik tek bir oturumda oynanır. Resmi bir oyun yöneticisi yoktur, ancak bir oyuncunun kuralları açıklaması ve kolaylaştırması gerekmektedir.
İlk 45 dakikada oyuncular karakterlerini, Alice ile olan ilişkilerini ve birbirleriyle olan bağlarını yaratırlar. Sonraki 90 dakika, Alice’in kaderini ortaya çıkarırken karakterlerin kısa mesaj konuşmalarını takip eder.
Notlar: İÇERİK VE TETİKLEYİCİ UYARILAR
Alice is Missing doğası gereği ölüm, keder, çaresizlik, gergin aile dinamikleri, şiddet, cinsel şiddet, mağdur suçlama vb. konuları ele alır.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Ayşe Zeynep Yavuz
– Begüm Pekgüç
– Elif Bade Bayramoğlu
– Zühtü Anıl Tutar

Masa 5 (MASA DOLDU)
GM: Görkem E. Öksüm
Sistem: Call of Cthulhu 7th Edition
Kimler Katılabilir: Yeni Başlayanlar Dahil Herkes
Açıklama:
Takvimler 12 Nisan 1926’yı gösterirken, SS Essex County aysız bir gecede fırtınalı okyanusta yol alıyordu. Karanlığı aydınlatan deniz fenerinin ışığı beklenmedik bir anda sönüverince, çaresizce yolunu bulmaya çalışan gemi kayalıklara çarparak paramparça oldu. Kendilerini vahşi dalgalarla boğuşurken bulan yolcular önce öfkeli denizden kurtulmaya, sonra da ışıksız kalan fenerin ardındaki sır perdesini aralayarak anakaraya dönmenin bir yolunu bulmaya çalışacaklar.
Notlar: Hazır karakter verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncular:
– Doğa Gül

– Osman Baha Sert
– Osman Barış Telci
– Jale Emre

Masa 6
GM: Furkan Deliktaş
Sistem: Warhammer 40K Deathwatch
Kimler Katılabilir: Warhammer 40k Evreni ve Atmosferi Hakkında Bilgi Sahibi Kişiler (Google araştırması yeterlidir. Daha önce oynamasına gerek yoktur.)
Açıklama:
“It is better to die for the Emperor than to live for yourself and you might as well die purging the xenos filth in his name.”
Siz, Adeptus Astartes’in, İmparatorluğu akla gelebilecek her türlü tehlikeye karşı koruması için İnsanlığın Efendisi tarafından yaratılan süper asker birliğinin, bir parçasısınız. Taburunuzun lideri tarafından Deathwatch’a katılmaya aday gösterildiniz. Yalnızca en iyinin de iyisinin layık görüldüğü bu onuru hak ettiğinizi, kurtaracağınız hayatlardan, arkanızda bırakacağınız uzaylı yığınlarından daha iyi anlatacak bir şey olamayacağına göre bir an önce işe koyulsanız iyi olur.
Notlar: Hazır karakter verilecektir.
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncular:
– Nil Kıyıcı
– Furkan Akgün
– Ömer Kaya

Masa 7 (MASA DOLDU)
GM: Serkan Ergüven
Sistem: D&D 5e + Champions of Azeroth
Kimler Katılabilir: Yeni Başlayanlar Dahil Herkes
Açıklama:
İşgal ettiğiniz dünyadaki tüm insanları henüz öldürmeden gökyüzünden demonlar yağmaya başlıyor ve lideriniz Thrall ile birlikte vadedilen topraklara yani Kalimdor’a giderken denizde fırtına başlıyor ve Horde’dan ayrı düşüyorsunuz. Amacınız grubunuzu ararken karşılaştığınız canlıların dost mu düşman mı olduklarına karar vermek.
Notlar: Oyun Warcraft evreninde geçtiği için Warcraft 3: The Third War hikayesini okumanızı öneriyorum.
Oyuncu Sayısı: 5
Oyuncular:
– Tarık Ergüder
– Süleyman Emre Şahiner
– Taha Topaloğlu
– Faruk Şekerci
– Kaan Yusuf Çotuk

Masa 8 (MASA DOLDU)
GM: Arda Acar
Sistem: D&D 5e
Kimler Katılabilir: Yeni Başlayanlar Dahil Herkes
Açıklama:
Yankı Mağarası’ndaki madencilik faaliyetleri yıllarca mağarayı gün yüzüne çıkan Stoneseeker kardeşler tarafından sakince yürütülmekteydi. Ancak son birkaç yılda Stoneseeker kardeşler madenlerde karşılaştıkları bazı yaratık sorunları ve sorunları takriben yaşadıkları maddi kriz sonrası Yankı Mağarası’ndaki madenlerin yasal işletmesini Gümüş Aslan Ticaret Loncası’na satmak zorunda kaldılar. Gümüş Aslan’ın Yankı Mağarası hakkında verdikleri ilk karar madenleri açmadan önce içeriyi yaratıklardan temizlemekti. Bunun için de siz yerel maceracılardan yardım istediler.
Notlar: Eğer daha önce hiç FRP oynamadıysanız tamamen öğretici olan bu oyuna çekinmeden katılabilirsiniz. Oyundaki amacım öncelikle öğreticilik olacak. Hazır karakterler vereceğim ancak karakter yapmayı bilenler kendileri karakter yapmak konusunda bana ulaşabilirler.
DC: bahtsizozan
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncular: 
– Sait Recep Çağlayan
– Yağmur Olur
– Ali Emir Kızıl
– Sina Övgü Işıkçı
– Betül Sancaklı

Table 9
GM: Dilan Başbuğ
System: D&D 5e
Who Can Join: Everyone Including Beginners
Description:
Once a year, when the days grow the longest, and twilight lasts just long enough, portals to the Feylands open across the land inviting the commonfolk to behold the wonder and splendor of this fantastical realm for a single night. Yet when the parents of a missing child beg a group of adventurers to bring their lost son back from the Feylands, they will discover all is not as it seems…
Notes: Please note that this game was created with Erasmus students in mind and will be played in English. Premade characters will be given on request.
Player Count: 3-5
Players:
Mert Ali Kaygusuz
Deniz Aslan
Erkan Bilge Özcan
Elif Naz Aktaş